10 věcí, které jste možná o marihuaně nevěděli

  1. Název „marihuana“ pochází ze sloučení arabského, sanskrtského a čínského jazyka. V čínštině „Ma“ znamená konopí, „Ren“ semínko a „Hua“ květina.
  2. Nejen že bylo konopí kdysi legální, ale první američtí kolonialisté vyžadovali pěstování konopí pro průmyslové účely. V roce 1619 se na shromáždění ve Virginii rozhodlo o povinnosti každého občana vypěstovat libru konopí (450g) pro Anglii.
  3. Otroci si mohli prací na konopných farmách našetřit dost peněz k vykoupení své svobody. Majitelé plantáží si této rostliny tak vážili, že motivovali otroky k lepším pracovním výsledkům možností vydělat si cent za každou prodanou libru konopí. Tím si mohli vydělat dva až tři dolary denně a dokonce si koupit vlastní svobodu, pokud si našetřili stejnou částku, za kterou byli koupeni.
  4. Marihuana byla využívaná k léčení bohatých lidí už v 19. století. Lékařské produkty obsahující konopí byly dokonce k dostání v katalogu Sears Roebuck, což je obdoba např. Tesca.
  5. Marihuana byla v Americe dříve daněna zákonem nazývaným Marihuana Tax Act z roku 1939.
  6. Americká vláda povzbuzovala své občany k pěstování konopí jako pomoc svým vojenským akcím během 2. světové války a dokonce nabízela odklad vojenské služby farmářům a jejich synům, aby mohli tuto plodinu pěstovat.
  7. Americký úřad pro strategické služby jednou testoval THC jako sérum pravdy, ale získali nejednoznačné výsledky.
  8. Henry Ford vyrobil auto z konopí, ale nikdy nešlo do sériové výroby kvůli probíhající světové válce. Po skončení války bylo konopí postaveno mimo zákon a Ford již neměl možnost obnovit snahy prodávat svůj Hempmobil.
  9. Stovky tisíc rostlin konopí je pěstováno na veřejné půdě, ale na snahu skrýt svá políčka doplácí Národní parky Sequoia a Sierra, kde někdy velké pole ničí místní ekosystém.
  10. Americká vláda pěstuje vlastní marihuanu po desetiletí. Na univerzitě v Mississippi se nachází konopná farma plně financována federální vládou, kde se produkují určité druhy marihuany k výzkumům. Zároveň se zde nachází i laboratoř zřízena čistě k tomuto zkoumání.

Reklama v katalogu Sears na sladkosti z hašiše

pavlasx

Zdroj: http://blog.sfgate.com

Komentáře