Historicky první prodaná věc na internetu – pytlík trávy!

arpanet

Propojení Arpanetu v září roku 1971

 

Ještě před příchodem současných online platidel, Silk Road a BitCoin, které ulehčují provádět transakce za nákup drog*, nebylo snadné na internetu vůbec nějaké drogy najít. Nicméně online obchodování s drogami se datuje do mnohem dřívějších let, než by někdo čekal.

Nedávný článek v britském deníku The Guardian  obsahoval zprávu o tom, že nějací chytrolíni začátkem 70. let (před více jak 40 lety), na Stanfordské univerzitě a MIT, uzavřeli pravděpodobně první obchod na internetu, pokud se to dá tak nazývat. Obzvláště vtipné je ale to, že se jednalo o starý, dobrý pytlík s trávou.

Jak říká výpisek z online dějin školy „What Dormouse Said“, tito studenti použili Arpanet k uskutečnění první online transakce za drogy:

„V roce 1971 nebo 1972 použili studenti Stanfordu své účty na Arpanetu v Laboratořích umělé inteligence Stanfordské univerzity k provedení komerční operace se svými kolegy z Institutu technologie v Massachusetts (MIT). Před založením Amazonu a eBay byl předmětem online komerce obchod s drogami. Studenti využili síť k diskrétnímu projednání podmínek prodeje nespecifikovaného množství marihuany.“

S mobily a zašifrovanými zprávami je dnes v Massachusetts mnohem jednodušší najít zdroj pro nákup drog. Massachusetts naštěstí kráčí ve stejných stopách jako Californie k legalizaci lékařské marihuany.

Hledání marihuany po světě už není takový problém s aplikací Weedmaps, která vám ukáže nejbližší a nejkvalitnější místa ke koupi legálního zboží.

*tato platidla samozřejmě neslouží jen k účelu prodeje drog 🙂

Překlad: pavlasx

Zdroj: http://www.marijuana.com/

Komentáře