Potřebujete práci? Konopný průmysl nabírá nové lidi – hlavně ženy!

Organa Labs

Legální marihuana je rostoucí byznys a oplývá pracovními příležitostmi. V roce 2015 se v tomto odvětví očekává vytvoření zhruba 200 000 nových pracovních pozic. Profesionální pozice s velkým potenciálem se šíří naskrz celou zemí, jak naznačuje zpráva ze stránky WeedHire, která se zaměřuje na nabídku práce v legálním konopném průmyslu. Momentálně nabízejí 1200 pozic v 800 firmách.

„Toto odvětví nejen že rychle roste, ale je také nové a otevřeno možnostem,“ řekl spoluzakladatel firmy David Bernstein. K dnešnímu dni je v USA marihuana legální ve 23 státech, včetně Washingtonu D.C., a další by měl být Illinois. Vytváří se tisíce nových pracovních pozic s velkou škálou uplatnění, dokonce i místa ve vládě pro regulaci a kontrolu legálního konopí.

WeedHire představuje nárůst pracovních míst v posledním kvartálu:

  • Lékárny: 90%
  • Lékařství: 70%
  • Administrativa: 65%
  • Prodavači: 56%

Vedlejší průmysly, jako elektrickotechnický, technický, učetnictví a právní, mají také zájem o konopnou činnost. Bernstein tvrdí, že toto odvětví je atraktivní především pro ženy, částečně díky prudce se měnícího pohledu na konopí, a také díky flexibilní pracovní době, kterou tyto společnosti nabízejí.

coffeeshop woman

Ještě před pár dekádami si mámy o konopí myslely, že je to jen startovní droga ohrožující jejich náctileté děti, ale přístup se mění. Před 2 lety se Partnership z Drugfree.org dotazoval rodičů na jejich názor ohledně konopí a 35% z nich bylo za legalizaci marihuany pro rekreační účely, 46% bylo pro dekriminalizaci a 70% bylo pro legalizaci lékařské marihuany. V roce 1969 se pro legalizaci vyslovilo pouhých 12% Američanů.

„Pro mnoho lidí, obzvláště pro ženy, to může být brána k nové kariéře,“, říká Bernstein. Ženy jsou často vnímány jako vhodnější adepti na pozice prodavaček, lékařek a v marketingu. „Především je u nezkušeného, stydlivého zákazníka žena vnímána jako přístupnější a vstřícnější, když přijde řeč na konzultace.“

Poznámka: Být „zhulenec“ není kvalifikační požadavek. Zaměstnavatelé sdělili, že 80% perspektivních zaměstnanců prý marihuanu nekouří.

Překlad: pavlasx

Zdroj: http://www.forbes.com/

Komentáře