Zkuste prodávat brownies s marihuanou v Texasu a dostanete doživotí

Teenager Jacob Lavoro může jít do basy za distribuci sladkosti, kterou si můžete koupit v automatech na jídlo v Coloradu.

Potřebujete ještě více důkazů, že by se měly zákony týkající se drog zásadně změnit?  Výroba a distribuce psychedelických drog v Texasu může znamenat doživotí.

A to se dozvěděl 19-ti letý Jacob Lavoro, když se po zatčení a obvinění ze zločinu prvního stupně za držení marihuany, nelegálního oleje z hašiše a prodej brownies. Nyní mu hrozí trest od pěti let až doživotí ve vězení.

Když policie zadržela Lavora v Round Rocku na okraji Austinu, zajistili u něj 450g Mary Jane, 700g brownies, $1,675 v hotovosti a 145g oleje z hašiše. S tímto vybavením se není co divit, že jej úřady stíhají jako drogového dealera. Ale není trest doživotí ve vězení trochu přehnané na někoho, kdo není šílení sériový vrah?

Lavorův otec, Joe, si to nemyslí. „Je to nehorázné. To je přece šílené! Nerozumím tomu, řekl televizi KEYE-TV. „Pět let až doživotí? Promiňte, já jsem zákony dodržující občan. Jsem konzervativec. Miluji svou zemi. Jsem veterán z Vietnamu, ale ať se propadnu… Tohle je špatné– tohle je zatraceně špatné!“

Jack Holmes, Lavorův obhájce, je také pobouřen. „Byl jsem 10 let policistou a právníka teď dělám 22 let, ale nikdy jsem neviděl nic podobného,“ řekl televizi.

Lidé přistiženi s olejem z hašiše čelí tvrdšímu stíhání, protože obsah THC v oleji je vyšší, než obyčejně pěstovaná marihuana. Protože Lavoro použil olej k pečení brownies, policisté vypočítali váhu všech ingrediencí k přípravě této čokoládové pochoutky – cukr, mouku, mléko a máslo – z čehož vypočítali celkovou váhu omamné látky, kterou u sebe mladík měl.

Nehledě na to, že se Amerika posouvá kupředu s uvolňováním tvrdých zákonů o lékařském a rekreačním užívání marihuany, Texas je jedním z 18 států, kde je její držení, v jakékoli podobě, trestné. Pokud by Lavoro žil o pár států vedle, v Coloradu, mohl by je klidně dát do automatu na jídlo a prodávat je veřejnosti.

„Pokud udělal něco špatného, měl by být potrestán výši úměrné přestupku,“ řekl Joe Lavoro. „Je to nelogické. Jsem velmi rozrušen a vystrašen. Jsem vystrašen kvůli mého syna.“

pavlasx

Zdroj: www.takepart.com

Komentáře